Robinho’ya hapis şoku: Cinsel tacizden 9 yıl cezaevinde yatacak

Brezilya Yüksek Adalet Mahkemesi soruşturma yargıcı, Robinho’nun 2013 yılında İtalya’da işlediği cinsel saldırı suçunun cezasını kendi ülkesinde çekmesi gerektiğine karar verdi. Eski futbolcu Ocak 2022’de bir gece kulübünde toplu tecavüzden suçlu bulunmuş ve yasaların ağırlığını üzerinde hissederek, iki ülke arasında suçluların iadesi anlaşması olmadığı için sığınmak üzere Brezilya’ya dönmeye karar vermişti. Eski Brezilya milli takımı oyuncusu Robinho, o dönemde AC Milan’da oynuyordu.

Cezası İtalya’nın en yüksek mahkemesi tarafından onaylanmasının ardından İtalyan savcılar uluslararası tutuklama emri çıkardı. Kararın aleyhine sonuçlanması durumunda 40 yaşındaki oyuncu, Brezilya Yüksek Mahkemesi’ne yapılacak itirazı beklerken karara göre serbest kalabilecek.

LULA’DAN ROBINHO SÖZLERİ

Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inacio Lula da Silva, Robinho’nun 9 yıllık hapis cezasını ülkesinde çekmesni umduğunu dile getirmişti. Robinho’nun şu anda hapiste olmamasını utanç olarak nitelendiren Luiz Inacio Lula da Silva, “Robinho zaten İtalya’da hüküm giydi ve cezasını burada çekmesi gerekirdi. Bu ay içinde yargılanacak. Umarım sorumsuzluğunun bedelini öder. Bu suçu işleyen herkes hapse girmeli. Genç Brezilyalıların yüzde 99’undan daha şanslıydı, çok para kazandı ve çok ünlü oldu. Buna ihtiyacı yoktu” demişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x